oran:orantı içeriğiniz yükleniyor Sayfa Yükleniyor

Yeni Üye Kayıt Formu

  • Üyelik Sözleşmesi

Bize Katıldığınız için Teşekkürler

Borçlanırken Kazanın

Bireysel finansman ürünlerini masraf ve vergiler dahil hesaplayın ve doğru şekilde borçlanarak borçlanırken kazanın. İhtiyacınıza en uygun bireysel finansman ürününe kolayca ulaşın.

Kendiniz Kolayca Hesaplayın

Sizler için piyasadaki bütün bireysel finansman ürünlerinin bilgilerini sistemimize aktadık. Aramayı ve hesaplamayı son derece kolay hale getirdik. Bunun yanında anlaşılır ve detaylı sonuçlar üretmeye odaklandık.

Piyasalardan Haberdar Olun

Piyasayı yakından takip ediyoruz ve kazancınız doğrultusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. ÜRün gamımızı sürekli geliştirmek ve sizlerin daha doğru ve akıllı finansal kararlar almanıza yardımcı olmak bir numaralı hedefimiz.

Bu internet sitesi (Kısaca "SİTE" olarak anılacaktır) [XYZ A.Ş.] tarafından kurulmuştur ve [Adres] adresinde faaliyet göstermektedir.

Kullanım Koşulları bölümü içerisinde geçen “biz”, “bizler” ve “bizim” ifadeleri oranoranti.com’u, “siz”, “sizler” ve “sizin” ifadeleri ise SİTE’ye erişen veya SİTE’yi kullanan bütün kullanıcıları ifade etmektedir. Geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi ile sizlere hizmet verdiğimiz için, Kullanım koşulları bölümümüzü iki başlık altında topladık. Bölüm 1, SİTE genel koşullarını kapsar. Bölüm 2, SİTE’den talep ettiğiniz ürün ve hizmetleri kapsar.


Bölüm 1 (SİTE’de yer alan bütün ürün ve hizmetler için)


1. Genel

1.1 SİTE’ye erişim ve SİTE’nin kullanımı bu Kullanım Koşulları’na ve Gizlilik Politikamıza tabidir. SİTE’ye erişerek ve SİTE’yi kullanarak bu sayfada yer alan Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi ve SİTE içerisinde bu koşullara uygun şekilde davranacağınızı beyan ve taahüd etmiş oluyorsunuz. Bu koşulları kabul etmiyorsanız SİTE’ye erişim ve kullanma hakkınız yoktur ve SİTE’ye erişimi durdurun ve/veya SİTE kullanımından vazgeçin. SİTE’yi kullanmaya devam etmeniz bu koşulların tarafınızdan kabul edildiği anlamına gelecektir.

1.2 Kullanım Koşulları’nı veya Gizlilik Politika’sını ihlal etmeniz durumunda SİTE’ye erişim ve SİTE’yi Kullanım haklarınız OranOranti.com tarafından sonlandırılabilir.

1.3 Burada yer alan Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası içeriğinin güncelleme ve değişrirme hakları OranOranti.com’da saklıdır. Değiştirlen içerik değişiklik yapıldığı tarih ve günden itibaren geçerlilik kazanacaktır.Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası içeriği zaman içerisinde güncellenerek değişecektir. Her ziyaretinizde Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası içerisinde yazan güncelleme tarihini kontrol etmeniz, son kontrolünüzden sonra tarih güncellenmiş ise içeriği okumanız gerekmektedir. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası içeriğinin düzenli takip edilmeden SİTE kullanımına devam ettimeniz bu koşulların tarafınızdan kabul edildiği anlamına gelecektir.


2. Hizmetlerimiz

2.1 Sizlere İhtiyaç Kredileri (Bireysel Finansman Kredileri, Tüketici Kredileri), Konut Kredileri (Mortgage), Taşıt Kredileri gibi finansal ürünler içerisinde arama yapmanızı ve bu ürünleri karşılaştırmanızı sağlayan bağımsız ve tarafsız hizmet vemekteyiz. Karşılaştırma hizmetimiz ücretsizdir. Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi SİTE’mizde vermiş olduğumuz hizmetler aracılığı ile kullanmanız durumunda gelirlerimizi bu hizmetleri veya ürünleri sağlayan 3. kişi veya kurumlar tarafından ödenen komisyon ve/veya ücretler ile elde ediyoruz.

2.2 Bu internet sitesini bizim veya 3. kişi veya kurumların aracılığı ile kullanmınızı takiben bireysel finansman ürünleri (İhtiyaç Kredileri, Bireysel Krediler, Taşıt Kredileri, Konut Kredileri ve Mortgage Ürünleri) için karar vermenizi kolaylaştırmak amacıyla size tarafsız ve bağımsız danışmanlık hizmeti (ör. telefon yoluyla) veriyoruz. Bunun için sizden herhangi bir ücret veya komisyon talep etmiyoruz. Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi danışmanlık hizmeti aracılığı ile vermiş olduğumuz hizmetleri kullanmanız durumunda gelirlerimizi bu hizmetleri veya ürünleri sağlayan 3. kişi veya kurumlar tarafından ödenen komisyon ve/veya ücretler ile elde ediyoruz.

2.3 SİTE’de yer alan bilgiler sadece genel amaçlı kullanıma yönelik ihtiyaçlarınıza en uygun bireysel finansman ürününü bulmanız için sağlanmaktadır ve tarafınızdan kesin bilgi olarak kabul edilmemelidir. SİTE’de yer alan veya danışmanlık hizmetimiz aracılığı ile edindiğiniz bilgiler tarafınızdan kontrol edilerek ürün veya hizmetleri sağlayan kurumlardan teyit alınmalıdır. SİTE aracılığı ile Konut Kredisi, İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Sigorta ürünleri için yapacağınız başvurular tamamen sizin kişisel kararınız ile gerçekleşecektir. İlgilendiğiniz ürün veya hizmetin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza veya gerksinimlerinize uygunluğuna dair herhangi bir şüpheniz var ise bu ürün veya hizmetten yararlanmadan önce profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

2.4 SİTE’de yer alan ürün ve hizmetlerin hiçbirisi SİTE’ye ait değildir veya SİTE tarafından sunulmamaktadır. Bunlara danışmanlık hizmeti ile SİTE tarafından önerilen ürün veye hizmetler, 3. kişi veya kurumlar tarafından SİTE aracılığı ile yapılan teklifler, SİTE’de yer alan ürünlerden yararlanmanız durumunda ürün veya hizmet sağlayıscısı ile aranızda yapacağınız her türlü yasal veya sözlü anlaşmalar veya anlaşmazlıklar dahildir. SİTE’de yer alan ürün veya hizmetlerden yararlanmak için bilgilerinizi paylaşarak bu hizmeti sağlayan 3. Kişi veya kurumlara başvuruda bulunuyorsunuz. Başvurunuzu yaparken bu hizmeti sağlayan 3. Kişi veya kurumların ürün ve hizmetleri için belirlediği koşlları kabul etmiş oluyorsunuz. Yaptığınız başvurular ürün veya hizmeti sağlayan 3. Kişi veya kurumlar tarafından incelendikten sonra onay bilgilendirmesini başvuru yaptığınız ürün veya hizmeti sağlayan 3. Kişi veya kurumlar yapılacaktır.

2.5 Siz kullanıcılarrımızın SİTE’ye kesintisiz erişim sağlamasını hedefliyoruz fakat SİTE’nin kesintisiz yayın yapmasını garanti edemiyoruz. İstediğimiz anda SİTE’ye erişiminizin engellenmesi, kısıtlanması veya sonlandırılması hakkını kendimizde saklıyoruz.

2.6 SİTE’de yer alan her türlü bilgi, içerik, materyal veya verilerin eklenmesi, çıkartılması, silinmesi, güncellenmesi ve/veya ertelenmesi hakkını kendimizde saklı tutuyoruz. Bunu yaparkende yapılan her türlü değişiklikte bilgilendirme yapmayı garanti etmiyoruz.


3. Kullanım İzinleri

3.1 SİTE’yi sadece ticari olmayan sebepler ile bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilirsiniz. SİTE’de yer alan bilgileri ve SİTE tarafından size sağlanan araçları, verileri, analizleri, danışmanlık hizmetlerini kullanarak ticari gelir elde edemezsiniz. Bu sitenin sadece kendi ihtiyaçlarınıza yönelik ürün ve hizmetleri bulabilmek amacıyla bireyler veya kurumlar tarafından kullanılabileceği anlamına gelir. SİTE’nin ticari gelir faaliyetler için SİTE sahipleri dışında kullanılması kati suretle yasaklanmıştır.

3.2 SİTE’yi aşağıdaki durumlarda kullanmaya kesinlikle izniniz yoktur:

3.3 Kendi çıkarlarınız veya avantajınız için olmadığı sürece adil ve yasal olmak koşuluyla markamıza ve kurumumuza zarar vermeyecek bir şekilde SİTE’ye link verebilirsiniz. İnternet üzerinde SİTE’ye ait yayınladığınız linkleri talep ettiğimiz anda kaldırma, silme ve SİTE’ye link verme hakkınızın ala haklarımızı saklı tutuyoruz.


4. Fikri Haklar

4.1 Bu sitede yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, materyallerin veya verilerin telif hakkı bize veya anlaşamlı olduğumuz kurumlara aittir. Geçici süreli kişisel ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanmak üzere aşağıdaki koşullar dahilinde SİTE’de yer alan bilgileri, materyalleri, verileri, içerikleri kopyalayabilir, bilgisayarınıza indirebilir (download), çıktısını alabilir veya kopyalayabilirsiniz:

4.2 SİTE’de yer alan veya SİTE ile ilişkili hiçbir sınırlama olmaksızın bütün telif hakları, tasarım hakları, keşifler ve yenilikler, logolar, markalar ve isimler, domain adları, patentli markalar, ticari ünvanlar, hizmet ünvannları ve markaları, manevi haklar, veri tabanı hakları, veriler, kaynak kodları, yazılımlar, yazılım özellikleri ve fonksiyonları, arayüzler, bilgi birikimi, süreçler ve iş yönetim metodolojileri (her türlü durum için kayıtlı veya kayıtsız bizim tarafımızdan kullanılmakta olan) bütün fikri haklar bize veya iş ortaklarımıza aittir ve tüm hakları saklıdır.

4.3 Burada belirttiğimiz kullanım koşullarının dışında kalan durumlarda SİTE’nin içinde yer alan veya SİTE ile ilişkili olan içeriğin (bilgiler, veriler, içerikler, materyaller, görseller, videolar dahil olmak üzere) telif hakkı bize aittir ve bu içerik formatı değiştirilmek, tersine mühendislik kullanmak, düzenlenmek yoluyla veya herhangi bir yolla hiçbir şekilde kopyalanamaz, değiştirilemez, SİTE dışında başka bir mecrada yayınlanamaz veya dağıtılamaz.

4.4 oranoranti.com ve hangisieniyi.com’un bütün hakları bize aittir.

4.5 SİTE üzerinde yaptığınız yorumlar, oylama ve puanlamalar ve yapılan her türlü paylaşımlar, belirttiğiniz görüşler size aittir. Sizin tarafınızdan sağlanan bu içeriğin SİTE’de kamuya açık şekilde veya özel olarak yayınlanması durumunda bize bütün fikri hakları geri dönülemez ve kalıcı bir şekilde vermiş olursunuz. Bununla birlikte bu içeriği düzenleyebilir, yeniden formatlayabilir, satabilir, yayınlayabilir, başkalarına devredebilir, kısmen kullanabilir, tersine mühendislik uygulayarak başka ürünler oluşturabilir ve dağıtabiliriz.Bölüm 5, 6 ve 7 üzerimizdeki yükümlülüklerin kapsamını anlattığı ve bu yükümlülüklere ait limitleri, yükümlülüğümüz dışında kalan durumları belirttiği için önemli bilgiler içermektedir ve bu bölümleri dikkatli ve detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.


5. Yükümlülüğümüz Dışında Kalan Durumlar

5.1 SİTE’de ki verilerin, materyallerin ve bilgilerin doğruluğunu ve tutarlılığını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için bütün gücümüzle çabalıyoruz. Bu verilerde, materyallerde ve bilgilerde oluşan her türlü hata sizin bilgilendirmeniz sonucu uygulanabilir hale gelir ve düzeltilmesi sağlanabilir. Fakat, bu veriler, materyaller ve bilgilerin doğruluğunu ve tutarlılığını garanti edemiyoruz. Bilgilerimize dayanarak yapılan ürün başvurularında veya satın almalarda satıcı taraf ile bilgileri teyit etmeniz gerektiğini hatırlatıyoruz.

5.2 SİTE’de yer alan verileri, bilgileri ve materyalleri gözlemlemiyoruz, doğrulamıyoruz veya desteklemiyoruz ve bu bilgilerin tutarsız, eksik veya günclliğini yitirmiş olabileceğini kabul etmeniz gerekiyor. SİTE’de yer alan bilgiler ve veriler üçüncü tekil kişiler veya kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Bu veri ve bilgilerin hiçbirisi için hiçbir şekilde sorumluluğumuz yoktur.

5.3 SİTE’de virüs, trojan veya zararlı yazılım olmadığına dair hiç bir şekilde garanti veremeyiz. SİTE’nin her türlü teknoloji üzerine zararlı etkileri olabileceğini göz önünde bulundurun.

5.4 SİTE’ye veya SİTE tarafından sağlanan veri transfer hizmetlerine herhangi bir kanal aracılığı ile erişilememesinden kaynaklanan her türlü kayıp için hiç bir şekilde sorumluluğumuz yoktur. Bu kayıpların sebebi internet bağlantısının kesilmesi gibi bizim kontrolümüz dışı olan faktörlerin yanı sıra bizim kontrolümüzde olan durumlarda olabilir.

5.6 SİTE’yi kullanmanız veya SİTE’ye giriş yapmanız sonucu oluşan maruz kaldığınız dolaylı kayıplarınız veya zararlarınızdan sorumlu değiliz ve bu kayıp ve zararlarınıza istinaden hiç bir yükümlülüğümüz yoktur.

5.7 SİTE üzerinde yayınlanan bir linkten başka bir mecraya yönlenmeniz sonucu bu mecrada edindiğiniz bilgilerin doğluluğundan ve tutarlılığından veya SİTE üzerinde kullanıcılar tarafından yapılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu değiliz. Bu yorumlar ve bilgiler bizim ve iş ortakalarımızın görüşlerini yansıtmaz.


6. Üçüncü Kişi ve Kurumlar Tarafından Sağlanan Ürün ve Hizmetlere Yönelik Tavsiyeler, Aracılık İşlemleri ve Yardımlar Konusunda Yükümlülüğümüz Dışında Kalan Durumlar

6.1 SİTE aracılığı ile ürün ve/veya hizmetlere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu ürün ve hizmetler bize ait değildir ve üçüncül kişi veya kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Bizim bu ürün ve hizmetler üzerinde kontrol kabiliyetimiz yoktur. SİTE’de yer alan ürünlerden ve hizmetlerden yararlanmak tamamen sizin özgür iradenize bağlıdır. SİTE aracılığı ile ürün ve hizmetlerden yararlanmanızı takiben yapacağınız anlaşmalardan, sözleşmelerden veya bu ürün ve hizmetlerin kullanımından doğacak her türlü zarardan, hatadan, hasarınızdan hiçbir şekilde sormulu veya yükümlü değiliz.

6.2 SİTE’de yer alan ürün ve hizmetler bütün detayları, açıklamaları, kullanım koşullarını ve ürün özelliklerini içermeyebilir. SİTE’de yer alan ürün veya hizmetlere başvuru yapmadan önce bütün detaylarını araştırarak öğrenmekten ve sorgulamaktan tamamen siz sorumlusunuz.

6.3 SİTE aracılığı ile herhangi bir ürüne veya hizmete başvurmanız durumunda başvurunuz bizim aracılığımız ile bu ürün ve/veya hizmetin sağlayıcısı olan kuruma iletilecektir. Başvurduğunuz ürün ve hizmetlerin kullanım koşulları bu kurum veya kuruluş tarafından belirlenmektedir ve bizim kontrolümüz dışındadır. Bu ürün veya hizmet için sözleşme imzalamadan önce başvurduğunuz ürün veya hizmetleri bütünüyle araştırmak ve tamamiyle anlayarak ilgili anlaşmaya varmanız bütünüyle sizin sorumluluğunuzdadır.

6.4 SİTE’de veya SİTE tarafından gönderilen e-postalarda üçüncü kişilere yönelik linkler, bilgiler, veriler, içerikler ve materyalleri paylaşıyoruz. Bu web siteleri üçüncü kişilere aittir ve üçüncü kişiler tarafından yönetilmektedir. Bu web siteleri üzerinde kontrol kabiliyetimiz bulunmamaktadır. Bu linkleri, içerikleri, verileri, bilgileri ve materyalleri tamamen kendi kararınız ilela kullanmaktasınız ve buradan kaynaklanan riskler tamamen kendi isteğinizle göze alınmış risklerdir. Bu linkler, içerikler, veriler, bilgiler ve materyalleri size uygun olduğunu düşündüğümüz için ve ilgi alanınıza girdiği için paylaşıyoruz. Bu linklerin kullanımından ve bu linkler aracılığı ile ulaştığınız ürün ve hizmetlerden yararlanmaktan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Hiç bir şekilde bu üçüncül kişileri, sağaladıkları ürün ve hizmetleri, düşüncelerini ve görüşlerini desteklemek, önermek veya onaylamak gibi bir amacımız yok ve bu üçüncül kişiler adına sorumluluk kabul etmiyoruz. Bizim dışımızda her türlü kuruma karşı tarafsız duruşumuzu koruyoruz. Bu üçüncül kişiler ile kuracağınız bağlantıdan kaynaklı yaşayacağınız kayıplardan, hasarlardan, hatalardan ve problemlerden hiç bir şekilde sorumlu değiliz.

6.5 Üçüncü kişilere ait web sitelerinin kullanımınada, bu sitelerin kullanım koşulları ve gizlilik ilkeleri kendileri tarafından belirlenmektedir. Bu koşullar ve gizlilik ilkeleri bizimklerden farklıdır. Bu üçüncül kişilere ait web sitelerinin kullanım koşullarını ve gizlilik ilkelerini okumak, anlamak ve kabul etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Üçüncül kişilere ait web sitelerinde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerinden kaynaklanan zararlarınızdan, kayıplarınızdan, hatalardan, ihmallerden biz sorumlu değiliz ve bunlara karşı hiçbir yükümlülüğümüz yoktur.

6.6 SİTE’yi kullanımınız sonrası ulaştığınız üçüncü kişilerden aldığınız bilgiler, düşünceler, görüşler, tavsiyeler yardımlar bizim görüşlerimizi, düşüncelerimizi, tavsiyelerimizi ve yardımlarımızı yansıtmaz. Üçüncü kişiler tarafından sağlanan görüşleri, yardımları, yönlendirmeleri, danışmanlık hizmetlerini, düşünceleri hiç bir şekilde tavsiye etmiyoruz, desteklemiyoruz ve sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu düşünceler, görüşler, tavsiyeler, yardımlar ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak uyguladığınız kararlarıöz iradenizle ve kendi kararlarınızla yerine getirmektesiniz. Bu durumdan doğan bütün riskler ve sorumluluklar tamamen size aittir. Bu düşünceler, görüşler, tavsiyeler, yardımlar ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız sonucu oluşan bütün hatalar, kayıplar, zararlar, sözleşmeler ve anlaşmalardan hiç bir şekilde sorumlu değiliz.

6.7 SİTE’ bir çok ürün ve hizmete ait bilgiler yer almaktadır. Bilmenizi isterizki SİTE’de yer alan ürün ve hizmetlerin dışında başka ürün ve hizmetlerde olabilir ve bunlar sizin için daha uygun olabilir.


7. Sizin sorumluluklarınız

7.1 SİTE’ye sağladığınız bütün bilgiler, içerikler, materyaller, veriler (madde 4.5’te açıklanan kullanıcı içerikleri dahil olmak üzere) için bilgisayaraınızda hiç bir şeklde trojan, virüs, kötü amaçlı yazılım (malware), yazlım bombası (logic bomb) veya SİTE’ye zarar verebilecek veya site içeriğini bozacak herhangi bir yazılım olmadığını temin etmek için (gerekli anti virüs yazılımlarını kullanmak dahil olmak üzere) bütün gerekli önlemleri almalısınız.

7.2 SİTE’yi kullanımınız esnasında üyelik kayıt işlemi yapabilirsiniz ve bu işlem e-posta, şifre ve diğer kişisel bilgilerinizi içerebilir. Oluşturulan bütün kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin gizliliği sizin tarafınızdan korunmalıdır ve kimselye paylaşılmamalı, kimseye gösterilmemelidir. Şifrenizi, kullanıcı adınızı veya sizi tanımamızı sağlayacak her türlü bilgiyi paylaşmanız, göstermeniz veya kolay şekilde ulaşılabilir kılmanız durumunda bütün sorumluluk size aittir.

7.3 SİTE’de yer verdiğiniz bütün bilgiler, içerikler, materyaller veya verilerin doğru, eksiksiz, tutarlı ve yanlış yönlendirmeye yol açmayacak şekilde olduğunu temin etmelisiniz. Sağladığınız bilgilerin yanlış, eksik, tutarsız ve/veya yanlış yönlendirici olması durumunda karşılaşacağınız zararlardan ve hasarlardan hiçbir şekilde sorumlu değiliz ve hiçbir şekilde yükümlülüğümüz yoktur.

7.4 SİTE üzerinde yer alan ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan ürün ve/veya hizmetlerden yararlanmadan veya bu ürün ve hizmetlere başvurmadan önce bu ürünlere ait her türlü bilgilerin, verilerin, detayların eksiksiz, doğru, tutarlı ve yanlış yönlendirmeye sebep vermeyecek şekilde sunulduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir ve üçüncül kişiler tarafından sağlanan bu bilgileri, verileri, içerikleri, materyallerde yanlışlık, hata veya farklılık olması durumunda bu bilgilerin doğrulanmasına dair bütün sorumluluk ve yükümlülük size aittir. Bunun yapılmaması drumunda ilgili hizmet veya ürün geçerliliğini yitirir. Bu durumdan kaynaklanan her türlü kayıp, hasar, zarar ve karşılaşacağınız problemlerden kesinlikle sorumlu ve yükümlü değiliz.

7.5 Başkasının bilgilerini SİTE’ye sağlarken veya bu bilgilerle başkasının adına SİTE üzerinde herhangi bir işlem yaparken adına işlem yaptığınız kişiden bunun için izin aldığınıza emin olmalısınız. SİTE üzerinde kendiniz dışında başka bir kişi adına işlem yapmanız, bu bilgiler ile başşvuruda bulunmanız durumunda bu izinleri aldığınızı kabul ve beyan etmiş oluyorsunuz.

7.6 SİTE’de oluşturduğunuz Kullanıcı İçeriğini yönetmekten tamamiyle siz sorumlusunuz. Bu içerikleri üretirken aşağıdaki koşulları yerine getirdiğinize emin olmalısınız:

7.7 SİTE’yi kullanarak veya SİTE’ye erişerek aldığınız eylemler sonucu bize vereceğiniz maddi manevi her türlü zarar, kayıp, hasaar, sebep olacağınız problem, yükümlülük veya masraflardan (makul seviyelerdeki yasal ücretler) tamamen yükümlü ve sorumlu olduğunuzu kabul ediyorsunuz.


8. Telefon görüşmeleri

8.1 Müşteri hizmetlerimizle yapılan görüşmeler dinlenebilir ve/veya kayıt altında tutulabilir. Bu bize süreçlerimizi iyileştirme personelimizin gelişimine katkıda bulunmakta yardımcı olur.


9. Şikayetleriniz

9.1 Amacımız her zaman size kusursuz hizmeti sunmaktır. Herhangi bir sebepten hizmetimizden memnun kalmamanız durumunda musteri@oranoranti.com mail adresi üzerinden müşteri hizmetleri departmanımıza ulaşabilirsiniz.

9.2 İletmiş olduğunuz şikayetleri 48 saat içerisinde sonuçlandırmak için elimizden geleni yapacağız. yapamamız durumunda ise sizleri bilgilendirme yoluna gideceğiz.

9.3 Site aracılığıyla yararlandığınız ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan herhangi bir ürün veya hizmetten memnun kalmadıysanız şikayetlerinizi direkt olarak ilgili üçüncü kişilere yöneltmeniz gerekmektedir.


11. Gizlilik

11.1 Gizlilik haklarınızın önemini anlıyor ve gizlilik haklarınızın korunmasına söz veriyoruz. Bilgilerinizi Gizlilik Politikamıza uygun şekilde işliyoruz. SİTE’yi kullanarak veya SİTE’ye erişerek kişisel bilgilerinizi işleme yöntemlerimizi kabul ve beyan ediyorsunuz.


12. Diğer Koşullar

12.1 SİTE ve SİTE’de yer alan ürün ve hizmetler sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hazırlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları haricinde kalan kullanıcılarımız için ürün ve hizmetlerin uygunluğunu ve kullanılabilirliğini garanti edemiyoruz. Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşı olarak SİTE’de yer alan ürünlerden veya hizmetlerden yararlanmanız durumunda öz iradeniz ve riskinizle hareket ettiğinizi ve sorumluluğun tamamen size ait olduğunu kabul etmiş olursunuz ve Türkiye Cumhuriyet yerel kanunlrına tabi kalırsınız.

12.2 Bu Kullanım Koşulları içerisinde yer alan hükümlerden herhangi birisi resmi kurumlar tarafından kanuni olarak geçersiz veya uygulanamaz olarak nitlendirilirse ilgili hüküm Kullanım Koşullarından çıkartılır ve geriye kalan bütün hükümler bu durumdan etkilenmeden geçerliliğini korur.

12.3 Bu Kulanım Koşulları SİTE’ye erişiminiz ve SİTE’yi kullanımınıza yönelik sizinle bizim aramızdaki kuralları içerir ve bundan önce yayınlanmış olan bütün anlaşmaları geçersiz kılar (SİTE içerisinde daha önce yayınlanan Kullanım Koşulları dahil).

12.4 No failure or delay by us in exercising any right under these Terms of Use will operate as a waiver of that right nor will any single or partial exercise by us of any right preclude any further exercise of any right.


13. Kanunlar hakkında

13.1 SİTE’yi kullanımınız veya SİTE’ye erişiminize yönelik bütün haklar Türk Cezai kanunlarına tabidir.

13.2 SİTE ile ilgili her türlü yasal başvuru Türkiye Cumhuriyet mahkemelerine ve iligli resmi kurumlarına yapılabilir.Bölüm 2 (Diğer Koşullar)


Bazı ürünler veya hizmetler yukarıda belirtilenlerin dışında ek koşullar veya durumlar gerektirmektedir. Bu koşullar ve durumlar aşağıda belirtilmiştir:


14. Kredi ürünleri (Konut Kredisi, İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi)

14.1 Kredi ürünlerine yönelik vermiş olduğumuz hizmet farklı bankalar ve finans kurumları tarafından sağlanan bir çok kredi ürününü kapsamaktadır. SİTE’de yer alan kredi ürünleri karşılaştırmak için bazı sorulara yanıt vermeniz veya bilgiler sağlamanız gerekecektir. Bu sorular ve bilgiler sizin için doğru ürünleri bulabilmemiz ve bu ürünleri sağlayan firmalar için gerekli olan bilgilerden oluşmaktadır ve ilgilendiğiniz ürün grubuna yönelik işleminizin en hızlı ve en doğru şekilde sonuç vermesi için tasarlamıştır. Doğru sonuçlar üretebilmemiz için bütün sorulara doğru, eksiksiz ve uygun şekilde cevap vermeniz çok önemlidir.

14.2 SİTE içerisinde yer alan herhangi bir kredi ürününe başvurmadan önce SİTE’de yer alan bilgilerinin doğruluğunu başvuracağınız ürünü sağlayan kurum veya kişiler ile kontrol etmeniz gerekmektedir ve buradaki farklılıkları, hataları bulmak ve düzeltmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

14.3 Başvuru esnasında veya öncesinde bilgilerinizin başkası tarafından ele geçirildiğine dair en ufak bir şüpheniz var ise bu bilgiyi başvuru yapacağınız kurum ile paylaşmanız gerekmektedir.


15. Kullanıcılar tarafından üretilen içerik (forumlar, tartışmalar, yorumlar ve değerlendirmeler dahil olmak üzere)

15.1 SİTE’ye erişerek veya SİTE’yi herhangi bir kanal aracılığı ile kullanarak kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü içeriği (bölüm 1 madde 4.5’te açıklandığı gibi) 15. Madde kapsamında kabul etmiş oluyorsunuz.

15.2 SİTE’yi kullanmanıza izin verilmeyen durumlar:

15.3 Kullanıcılar tarafından üretilen içerikleri takip ve kontrol etme, inceleme hakkına sahibiz fakat bu hak bizim için hiçbir zaman bir yükümlülük değildir. Kullanıcı tarafından üretilen içerikleri kontrol ve takip etmek veya incelemek bizim sorumluluğumuzda değildir ve bu konuda herhangi bir yükümlülüğümüz yoktur.

15.4 Kullanıcılara bildirim yapmadan oluşturulan Kullanıcı İçeriklerini herhangi bir sebep nedeniyle kapatma, silme, düzenleme, reddetme, kaldırma, değiştirme hakkını saklı tutarız.

15.5 Bize sağlamış olduğunuz her türlü bilginin ve içeriğin güncel, doğru ve eksiksiz olduğunu ve bu bilgileri her zaman güncel tutacağınızı taahüd ve kabul ediyorsunuz.

15.6 Bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz ve iletişim bilgileriniz dahil olmak üzere) yasal anlamda gerekli olan durumlarda BDDK, bankalar, mahkemeler, emniyet güçleri ve her türlü yetkili makam ile bilgilerinizi paylaşabileceğimizi kabul ediyorsunuz.

15.7 SİTE’de herhangi bir kişisel bilgiyi yayınlamadan önce çok dikkatli şekilde düşünmenizi ve paylaştığınız bilgileri tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

15.8 Herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin bu Kullanım Koşullarını ihlal ettiğini düşünüyorsanız lütfen musteri@oranoranti.com adresine e-posta gönderin.


16. Promosyon Kodları

16.1 SİTE’de yayınlanan promosyon kodları bize üçüncü kişiler tarafından sağlanmaktadır ve bu kodlar üzerinde hiçbir şekilde kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu kodların geçerli olduğunu garanti veya taahhüt edemeyiz. Satın alma öncesi kodu kullanarak indirimden yararlandığınıza emin olmanız gerekmekedir. SİTE’de yayınlanan promosyon kodlarından kaynaklanan sebeplerle maruz kalacağınız kayıplar ve zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değiliz ve bu kodlara ilişkin yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.