oran:orantı içeriğiniz yükleniyor Sayfa Yükleniyor
Oranoranti.com ücretsiz online karşılaştırma hizmetidir. Oranoranti.com kullanıcılarımızın ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt kreidileri gibi bireysel finansman ürünlerini karşılatırmasına olanak sağlar. Amacımız tüketiciler için kompleks olan bilgileri ve hesaplamaları en basit hali ile herkesin anlayabileceği düzeyde sunmak ve kullanıcılarımızın doğru finansal kararlar alabilmelerine yardımcı olmaktır.
Oranoranti.com hiçbir kuruluş veya şahsa bağlı değil tüketiciler ile kredi sağlayıcıları arasında bağımsız bir pozisyon almaya çalışıyoruz. Arama kriterlerinize göre sonuçlar sitemizde listelenmekte olup son karar sadece size aittir.
Oranoranti.com’da bulunan ve arama sonuçlarınıza göre karşınıza çıkan verilerin hepsi ilgili kuruluşların yetkili birimlerinden alınmakta olup hiçbir değişikliğe uğratılmadan sizlere sunulmaktadır. Verilerimiz gelişmiş teknik yapımız sayesinde sürekli güncellenmektedir.

Sitemizde gördüğünüz verilerde bir hata olduğunu düşünüyorsanız bize bildirmeniz size daha iyi hizmet sunmamız açısından oldukça önemlidir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.
Oranoranti.com'un sağladığı hizmet ve karşılaştırma servisleri için hiçbir ücret ve/veya komisyon talep etmemektedir. Sitemizde bulunan reklamlardan elde ettiğimiz gelir sayesinde sizlere ücretsiz servis sağlamaktayız.
Verdiğimiz hizmetlere karşılık müşterilerimizden hiç bir şekilde ücret talep etmiyoruz. Oranoranti.com üzerinde yaptığınız karşılaştırmalarda verilen sonuçlara hiçbir şekidle hizmet bedeli veya ekstra ücret eklenmiyor. Gelirlerimizi çeşitli mecralarda yayınladığımız reklamlardan ve oranoranti.com aracılığı ile satın alınan ürünlerden veya ürünlere yapılan başvurulardan elde ediyoruz.
Oranoranti.com’da verilen hizmetlerden yararlanmak için üyelik zorunlu değildir. Fakat bilgilerin güncellenmesi veya değişen kredi oranları ve fırsat kampanyalarından haberdar olmak için üyelik oluşturmanız sizi bütün fırsatlardan haberdar etmemizi sağlayacaktır.
Oranoranti.com üzerinden yapacağınız başvurular online ortamda gerçekleştiği için süreçler daha hızlı ilerlemektedir. Fiziksel olarak bir bankaya gidip başvuru yapmak için harcadığınız süreden çok daha kısa bir sürede oranoranti.com üzerinden bütün bankaların kredilerini karşılaştırıp istediklerinize başvurabilirsiniz.
Başvuru online gerçekleştiği için herhangi bir belge gerektirmemektedir. Ancak başvurunuz onaylanır ise sisteme girdiğiniz veriler doğrultusunda bankaların ve/veya başvurduğunuz kredi kurumlarının talep ettikleri evrakları hazırlamanız gerekmektedir.
Başvurunuz değerlendirildikten sonra ilgili kurum yetkilisi sistemde bırakmış olduğunuz iletişim bilgilerinden size ulaşarak kredi başvuru sonucunu tarafınıza iletecektir.
Kredi için başvurduğunuz banka veya kredi kurumu değerlendirmektedir. Bu süreçte oranoranti.com’un hiçbir etkisi bulunmamaktadır.
Krediniz onaylandıktan sonra ilgili kurumun sizden talep ettikleri belgeleri hazırladıktan sonra ilgili şubesine giderek işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.
Yanlış bilgiler ile başvuruda bulunmak sürecin olumsuz sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Başvurularınızda kredi veren kurumların talep ettikleri bilgilerin eksik veya yanlış olması sizin bilgilerinize erişimi engellediği için süreç olumsuz sonuçlanmaktadır.
Arama sonuçlarınıza göre başvuru yapmak istediğiniz krediyi kurumunu seçtikten sonra çıkan formda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayıp göndermeniz yeterli olacaktır.
Bu süreç kredi veren kurumun yapısına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Başvurunuz ilgili kurum tarafından en kısa sürede cevaplanacaktır.
Oranoranti.com üzerineden 7/24 istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz elektronik ortamda oluşturulduğu için ilgili kurumun o saat aralığında kapalı olması başvurunuza engel oluşturmayacaktır.
Oranoranti.com bilgilerinizi başvuru yaptığınız kurum dışında hiçbir şahıs veya kurumla paylaşmamaktadır.
Kredi notu bankaların size kredi verip vermeyeceklerini karar vermek için kullandıkları bir kriterdir. Kredi için başvuru yaptığınız zaman bankalar sizin kredinizi ödeyebileceğiniz konusunda emin olmak ister. Bu aşamada aylık net geliriniz ile birlikte daha önce aldığınız kredilerin ödemesi, kredi kartı harcamalarınız matematiksel bir hesaplamadan geçirilerek bir puanlama oluşturulur. Bu puan bankaların kredi vermek için baz aldığı puan grubunda ise krediniz onaylanacaktır. Her banka bu puana ulaşabilirken değerlendirme yöntemleri farklı olabilmektedir.
KKDF yani Kaynak kullanımı destekleme fonu; Bu kredinin ana parası ve faizi üzerinden hesaplanan ve bankaların müşteriden bir kereliğine tahsil ettiği bir fondur.

BSMV ise Banka Sigorta Muameleleri Vergisidir… Kredilendirme işlemlerinden doğan ve banka tarafından krediyi kullanan kişiden bir kereliğine tahsil edilen bir vergi türüdür.