oran:orantı içeriğiniz yükleniyor Sayfa Yükleniyor

Sizin için bütün kredi opsiyonlarını hesaplayıp karşılaştıralım

İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

En Ucuz Tüm Faiz Oranları Tüm Bankalar Hesaplama Araçları Hepsini Karşılaştır

""Oran::Orantı ile emin ellerde olduğumuzu düşünüyorum. Site içerisinde yer alan bilgiler rehber niteliğinde. Kredi başvuru sürecimi hızlandırdılar ve kolaylaştırdılar. Başvuru sonrasında da öğrenmek istediğim her türlü konuda bilgi verdiler. Uzman ekibinize teşekkürler.

Ayşe Okar Emekli 38 / İstanbul

En Ucuz İhtiyaç Kredileri

Yıllık Maliyet Oranına Göre İlk 4 Sıralanmıştır Tüm Bankaların İhtiyaç Kredileri

Hesaplama Araçlarımıza Göz Atmadan Karar Vermeyin!

Ne Kadarlık Taşıt Alabilirim? Kirada mı Kalsam Satın mı Alsam? ve daha bir çok sorunuzun cevabı hesaplama araçlarımızda.

GÖZAT »

Faydalı Araçlar

Kirada mı Kalsam Satın mı Alsam?

Gelecek planlarınıza göre kirada kalmakla ev satın almak arasında kalıyorsanız, hesaplama aracımızı hemen denemelisiniz.

hemen tıklayıp deneyin »

Ne Kadarlık Ev Satın Alabilirim?

Kazancınıza ve birikiminize göre bütçenizi en iyi şekilde planlamakta size yardımcı olacak hesaplama aracımızı denemelisiniz.

hemen tıklayıp deneyin »

Ne Kadarlık Taşıt Satın Alabilirim?

Taşıt alırken sizi zora sokmayacak, size en uygun bütçeyi belirlemekte size yardımcı olacak hesaplama aracımızı denemelisiniz.

hemen tıklayıp deneyin »

Kredi Aylık Ödemesi Hesaplama

İhtiyaçlar hiç bitmez, ihtiyaçlarınızı azaltmak için kredi düşünüyorsanız bütçenizide sarsmayacak şekilde planlama yapmalısınız. Hesaplama aracımızı kesin denemelisiniz.

hemen tıklayıp deneyin »

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Sizler için piyasadaki bütün bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine ait bütün bilgileri sistemimizde birleştirdik.

Bu bilgiler sayesinde ihtiyaç Kredisi Hesaplama işlemini rahatlıkla yapabiliyoruz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Çalışır?

Sayfamızın üst kısımında bulunan hesaplama formumuza dilediğiniz tutar ve vade seçeneğini girerek bu koşullara uyan bütün bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerini hesaplayabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nelerin Hesabını Yapar?

İhtiyaç Kredisi Hesaplama aracımız girmiş olduğunuz vade ve tutar seçeneğine uygun gelenpiyasadaki bütün ihtiyaç kredisi seçeneklerini belirler.

Bu seçenekler için arama kriterlerinize uyan faiz oranı ve masraf bilgilerini bularak bu bilgiler ışığında aşağıdaki hesaplamaları yapar:

  1. Kredi Aylık Ödemesi: Kredi vadesi boyunca yapacağınız aylık ödemeler.
  2. Kredi Vergi Sonrası Faiz Oranı: İhtiyaç kredilerinde %5 Oranında BSMV %10 oranında ise KKDF uygulanmaktadır. Bu oranlar ödeyeceğiniz faiz miktarı üzerinden hesaplanır.
  3. Krediye Ait Masraflar: İhtiyaç kredisi için geçerli olan bütün masraflar hesaplanır.
  4. Yıllık Maliyet Oranı: Masraflar dahil faiz oranı diyebiliriz. Biz sistemimizde yer alan kredileri bu orana göre sıralıyoruz. Dilerseniz sıralamamızı başka kriterlere göre değiştirebilirsiniz.

İhtiyaç Kredilerinde Faiz Oranı Nasıl Çalışır?

İhtiyaç kredilerinde faiz oranı kredi vadesine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce mutlaka farklı vade seçenekleri ile hesaplama yapın.

Kredimde Başka Hangi Maliyetler Var?

Kredilerde faiz oranının yanı sıra dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ekstre ücreti gibi bir takım masraflar alınmaktadır. Bu masrafları maliyet hesaplamanıza dahil etmeyip sadece faiz oranına göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz. Oran::Orantı'da yapılan hesaplamalar kredilere ait masraf bilgilerinicde içermektedir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamada Dikkat Edilemesi Gerekenler Nelerdir?

Kredi başvurusu bilgi gerektiren detaylı bir araştırma sürecidir. Bu nedenle daha önce hiç kredi başvurusu yapmadıysanız başvuru yapmadan önce mutlaka farklı bilgi kaynaklarını araştırın. Temel kavramlar üzerinde bilgi sahibi olun. Örneğin kredi aylık ödemesi nedir? faiz oranı nedir? hangi vadelerde borçlanılabilir? kredilerde ne tip masraflar alınır?

Gerçekten kredi ihtiyacınız var mı? Bu soruyu sonuna kadar irdeleyin. Unutmayın ki kredi ödemeleri sizin belirlediğiniz vade boyunca süren ve karşılığında faiz ödediğiniz bir finansman türüdür. Bu nedenle ihtiyacınız yok ise borç altına girmek sizi ilerleyen dönemlerde zor durumda bırakabilir.

Kredi geçmişiniz kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için son derece önemlidir. Bu nedenle kredi skorunuzu mutlaka öğrenin ve yeterliliğini sorgulayın.

Kredinizin onaylanması durumunda ödemelerinizi düzenli olarak yapın. Aksi takdirde çok büyük tutarlarda faiz tutarları ödemek zorunda kalabilirsiniz.